Školení digitální třída
Cílem školení je seznámit uživatele s:
- jednotlivými nástroji digitální třídy, která je založena na aktivitách učitele i žáků / studentů –
-
-
nastavením a ovládáním technologie (pro spuštění – nejedná se o instalace apod.),
-
spuštění digitální třídy na začátku výuky,
-
didaktika práce s nástroji digitální třídy v jednotlivých částech vyučovacího procesu.
-
- základními nástroji a možnostmi využití rozsáhlé galerie výukových objektů při vlastní tvorbě jednoduchých digitálních učebních materiálů v autorském programu SMART Notebook, které zapojí žáka / studenta do výuky.
- tipy a triky, jak rychle a snadno vytvořit vlastní výukové materiály s efektivním zapojením žáka / studenta ve výuce - probírání nové látky, aktivní vyhledávání informací, opakování probraného učiva, procvičování a fixace.
- základy grafických a typologických pravidel při tvorbě digitálních učebních materiálů a možnostmi využití volně šiřitelného obsahu, který není v rozporu s autorským zákonem ČR.
- možnostmi využití výukového obsahu, který je k dispozici on-line na portále www.veskole.cz.
- práce s nástroji učitele SMART Response a tvorba „třídní knihy“.
- přípravou digitálních učebních materiálů pro získání rychlé zpětné vazby v podobě digitálních testů.
- rozdíly autorského programu SMART Notebook – nástroj pro učitele a SMART Notebook SE či jiných verzí – nástroj pro žáka / studenta.
- export souborů žáka / studenta a jejich odeslání učiteli (odevzdání zpracovaného cvičení, domácího úkolu apod.)
- využitím nástrojů v prostředí didaktických nástrojů pro organizaci výuky (např. SMART Sync, NetSupport, atd.), mezi které patří možnosti sledování žákovy práce, vysílání obrazovky a předání kontroly, distribuce souborů žákům, příjem souborů od žáků, odpovídání na digitální otázky, soustředění pozornosti žáků / studentů na výuku pomocí zamknutí obrazovky – vše s využitím projekce a interaktivní tabule SMART Board.