Základní škola Třeboň Na Sadech 375

Na Sadech 375, 379 35 Třeboň

Telefon 384 722 392

Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / O škole / Školní akce / 2023/2024 / červen

Exkurze do Rakouska

3. června navštívili žáci naší školy rakouské městečko Gmünd. Exkurze byla určena žákům, kteří se v průběhu školního roku aktivně zapojili do cizojazyčných soutěží.

Po příjezdu do Českých Velenic se žáci rozdělili do tří skupin. Na náměstí v Gmündu plnily skupiny nejrůznější úkoly a sbíraly tak body do celkového hodnocení. Zároveň se soutěžící touto zábavnou formou dozvěděli mnoho zajímavostí z historie i současnosti tohoto rakouského městečka. Odpovědi na zadané otázky získávali žáci většinou od místních obyvatel. Užitečnými zdroji informací byly rovněž naučné tabule a nejrůznější nápisy.

Odměnou za vynaloženou snahu byla pro všechny návštěva přírodní rezervace Blockheide. Žáci prošli část jedné z naučných stezek a prohlédli si muzeum kamenů pod širým nebem. Někteří neváhali vystoupat na rozhlednu u informačního centra a užili si nádherný výhled do blízkého i vzdáleného okolí.

Nejvíce bodů nasbírala a první místo obsadila skupina ve složení Thi My Tam Nguyen, Victoria Tanai, Jana Plchová, Karolína Vedralová, a Adéla Ratzková. J. Písaříková

FotogaleriePřeskočit fotogalerii