Duben v 5. oddělení ŠD

V měsíci dubnu navštívila ŠD pani Nováková z Lékařské služby první pomoci v Třeboni. Povídala velmi zajímavě o situacích, kdy jsou voláni k záchraně nebo poskytnutí první pomoci. Děti si vyzkoušely na figuríně masáž srdce, která vůbec nebyla lehká, ale děti ji zvládlly na výbornou.Všem se beseda líbila.

V tomto měsíci jsme se věnovali dopravní výchově na nedalekém dopravní hřišti, kde jsme si zkoušeli různé situace, které mohou nastat. Zahráli jsme si i na policajty a řidiče. Připomenuli jsme si, že i chodec je účastníkem silničního provozu.

Přippomenuli jsme si 22. duben, který jse svátkem naší planety Země. Děti vyprávěly, jak u nich na vesnici občané uklízeli veřejná prostranství. Vyzkoušelii jsme si i třídění odpadu do jakého kontejneru správně ukládat papír a plasty.

Tématem tvoření bylo malování čarodějnic, které jsme vystavili v městské knihovně. Zájemci o vrácení a zapůjčení nových knih využili pravidelné návštěvy městské knihovny.

První polovina měsíce byla velmi teplá, a tak jsme odpoledne trávili na hřišti, kde jsme hráli míčové hry, líný tenis, využívali lanovou dráhu, na pískovišti stavěli hrady a tunely nebo tvořili zmrzlinové poháry z písku. Když se ochladilo, uvítali jsme opět teplo v klubovně a hráli nové interaktivní hry.