Den Země

V pondělí 29. dubna připravila záchranná stanice Ekocentrum Vydra v zámeckém parku akci k příležitosti Dne Země.  Tento rok byla zaměřena na ptactvo. Děti postupně prošly 5 stanovišti, na kterých se dozvěděly zajímavé informace např. jak a kde si staví ptáci hnízda, proč zpívají, jak a čím se ptáci živí, jak chránit ptáky před nebezpečím v okolí našich domovů a na zahradách. Děti si zasportovaly a vyzkoušely zábavně vzdělávací činnosti.

Za každý splněný úkol jsme dostali nápovědu do tajenky.  Za správné vyluštění jsme obdrželi malou sladkost. V tajence nám vyšel pták roku 2024:  REHEK. Připravené aktivity nás zaujaly a počasí přálo.